Agressiehantering voor scholen
Startdata en plaatsen
Beschrijving
Agressiehantering voor scholen
Agressie op scholen is een actueel thema. Denk aan agressie tussen leerlingen, agressie van leerlingen naar leerkrachten, agressie van ouders naar leerkrachten.
- Incompanytraining
- Doelgroep: leerkracht, ondersteunend personeel en leerlingen (zie aanbod trainingsvormen)
- Open training
- Doelgroep: leerkrachten en ondersteunend personeel
- Data: 12 november
- Plaats: Driebergen
Trainingsvormen
- Een interactieve les agressiehantering voor kinderen in groep 8.
Doelgroep: leerlingen basisonderwijs
Periode: 1 uur - Maatschappelijke stage: observeren van agressief gedrag in voetbalstadions, gekoppeld aan een training 'omgaan met je eigen agressie' voor tweed…

Veelgestelde vragen
Er zijn nog geen veelgestelde vragen over dit product. Als je een vraag hebt, neem dan contact op met onze klantenservice.
Agressiehantering voor scholen
Agressie op scholen is een actueel thema. Denk aan agressie tussen leerlingen, agressie van leerlingen naar leerkrachten, agressie van ouders naar leerkrachten.
- Incompanytraining
- Doelgroep: leerkracht, ondersteunend personeel en leerlingen (zie aanbod trainingsvormen)
- Open training
- Doelgroep: leerkrachten en ondersteunend personeel
- Data: 12 november
- Plaats: Driebergen
Trainingsvormen
- Een interactieve les agressiehantering voor kinderen in groep
8.
Doelgroep: leerlingen basisonderwijs
Periode: 1 uur - Maatschappelijke stage: observeren van agressief gedrag in
voetbalstadions, gekoppeld aan een training 'omgaan met je eigen
agressie' voor tweede jaars leerlingen in het voortgezet
onderwijs.
Doelgroep: leerlingen voortgezet onderwijs
Periode: 1 dagdeel - Agressietrainingen voor docenten en ondersteunende teams in het
basis- en voortgezet onderwijs: omgaan met agressie van leerlingen
en ouders.
Doelgroep: leerkrachten basis- en voortgezet onderwijs
Periode: 1 dag - Opleiding tot agressietrainer voor leerkrachten in het
voortgezet onderwijs. Agressietrainers studeren af met een ISO
17024 bevoegdheid.
Doelgroep: leerkrachten voortgezet onderwijs
Periode: 5 dagen
Maak een afspraak met Jannie de Jong om de inhoud van uw maatwerktraining te bespreken. dejong@agressietraining.nl
Inhoud van de training
- Agressie herkennen:
Aan de hand van de agressiepiramide leren uw medewerkers de non-verbale communicatie van de agressieve persoon in kaart te brengen. - Zelfcontrole bij agressie:
Door uw medewerkers kennis te laten maken met agressie, leren wij je de primaire reactie te controleren door middel van ademhalen, spierontspanning en gedachten sturen. - Agressie reducerend optreden:
Aan de hand van verschillende technieken leren wij uw medewerker agressie reducerend op te treden. Uw medewerkers zullen na de training om kunnen gaan met: frustratieagressie, witteboordenagressie, en agressie op de persoon. - Veilig werken:
Medewerkers leren omgaan met escalerende incidenten aan de hand van het conflictinterventieplan. Daarnaast herkennen zij overmachtsituaties en leren zij zichzelf en anderen in veiligheid te brengen. - Nazorg en opvang:
Medewerkers ontvangen een checklist waarmee zij elkaar na een agressie-incident kunnen opvangen. Tevens wordt het belang van incidentregistratie besproken. Daarnaast leren ze een trauma te herkennen en leren ze wanneer en waar ze hulp kunnen ontvangen. - Evaluatie:
Tijdens de evaluatie wordt uw medewerker begeleid in het stellen van een persoonlijk doel. De groep en trainer geven tips om het doel in de praktijk daadwerkelijk te realiseren. Na de cursus kan de medewerker lid worden van onze Facebook community. Hierin worden dagelijks vragen uit de praktijk beantwoordt. Tevens wordt de training schriftelijk en mondeling geëvalueerd met uw medewerkers. De resultaten van deze evaluatie worden besproken met de opdrachtgever.
Resultaten van de training
De medewerker:
- Is in staat om agressief gedrag in een zo vroeg mogelijk stadium te herkennen door de klant te observeren en te luisteren.
- Heeft inzicht in de eigen wijze van reageren op agressie en ander ongewenst gedrag.
- Is in staat om zo snel mogelijk agressie reducerend op te treden, waardoor escalatie van agressie zoveel mogelijk wordt voorkomen.
- Kan omgaan met escalerende incidenten en collega's helpen.
- Kent het agressieprotocol en kan dit toepassen.
Uw medewerkers voelen zich na het volgen van de ISO 17024 gecertificeerde (agressie)trainingen van agressietraning.nl mentaal weerbaar en veilig.
Blijf op de hoogte van nieuwe ervaringen
Deel je ervaring
Heb je ervaring met deze cursus? Deel je ervaring en help anderen kiezen. Als dank voor de moeite doneert Springest € 1,- aan Stichting Edukans.Er zijn nog geen veelgestelde vragen over dit product. Als je een vraag hebt, neem dan contact op met onze klantenservice.