Advanced GIS 2
Startdata en plaatsen
Beschrijving
Na de theorie en praktijk die behandeld is in Advance GIS 1 volgt hier de verdieping. De databases die gekoppeld zijn aan de kaartlagen bieden een goede mogelijkheid om ruimtelijke analyses uit te voeren. Dat kunnen analyses zijn met als basis statistische bewerkingen waarmee correlaties en/ of spreiding van objecten of kenmerken in onze leefomgeving kunnen worden onderzocht. Is er een verband en zo ja, waardoor zou dat verklaard kunnen worden? Dit kan vervolgens worden gebruikt voor ruimtelijke inrichting, maar ook voor het bepalen van een grote verscheidenheid aan commerciële doelen op basis van bijvoorbeeld demografische gegevens leeftijd, inkomen, gezinsgrootte etc.. Voor het uitvoeren v…Veelgestelde vragen
Er zijn nog geen veelgestelde vragen over dit product. Als je een vraag hebt, neem dan contact op met onze klantenservice.
Doelgroep
Deze cursus is geschikt voor iedereen met basiskennis van een Geo Informatie Systeem en het softwarepakket QGIS en basiskennis van geografische begrippen, met name op het gebied van cartografie. Daarnaast is deze cursus ook relevant voor de volgende functies: docenten aardrijkskunde, geo informatie medewerkers, landmeters, medewerkers veiligheidsregios, medewerkers gemeenten, provincies en waterschappen.Leerdoelen
- Je kunt een structuur opstellen van een complex geo informatiesysteem.
- Je kent de principes voor het logisch ordenen van mappen met geo data om hierop ruimtelijke analyses te kunnen uitvoeren met geo processing tools.
- Je kent de basisbegrippen van geo informatie systemen en kunt deze uitleggen.
- Je bent in staat om een geo informatiesysteem in te richten rekening houdend met de Functionaliteit, Betrouwbaarheid, Beveiliging en Bruikbaarheid eisen.
- Je bent in staat om tests uit te voeren op resultaten van een ruimtelijke analyse om de kwaliteit en betrouwbaarheid ervan te kunnen beoordelen.
Lesprogramma
De cursus bestaat uit vijf lessen verdeeld over vijf (of vier) dagen. Iedere les duurt drie uur.
- Dag 1: Ruimtelijke analyse 2 (vector en raster)
- Dag 2: Remote sensing
- Dag 3: Ruimtelijke statistiek, WebGIS en services
- Dag 4: GIS en GPS, DEM's
- Dag 5: Statistische functies toepassen in een GIS (QGIS)
Benodigdheden
De literatuur is inbegrepen. Mocht u het boek al in uw bezit
hebben dan ontvangt u EUR 150,- korting.
Voor deze cursus is een (Windows) laptop een vereiste. U dient deze
zelf mee te nemen. Op de laptop moet het mogelijk zijn om
virtualisatie software te draaien als VMWare workstation of
VirtualBox. Wij zorgen voor het image van de compleet ingerichte
virtuele machine.
Benodigde voorkennis
Voorkennis op het niveau van de cursus Basis GIS
Diversen
n.v.t.
Blijf op de hoogte van nieuwe ervaringen
Deel je ervaring
Heb je ervaring met deze cursus? Deel je ervaring en help anderen kiezen. Als dank voor de moeite doneert Springest € 1,- aan Stichting Edukans.Er zijn nog geen veelgestelde vragen over dit product. Als je een vraag hebt, neem dan contact op met onze klantenservice.