ISTQB® Advanced - Test Analyst - Dag

Tijdsduur
Locatie
Op locatie
Startdatum en plaats

ISTQB® Advanced - Test Analyst - Dag

Computrain
Logo van Computrain
Opleiderscore: starstarstarstar_halfstar_border 7,1 Computrain heeft een gemiddelde beoordeling van 7,1 (uit 151 ervaringen)

Tip: meer info over het programma, prijs, en inschrijven? Download de brochure!

Startdata en plaatsen
placeUtrecht
6 mei. 2026 tot 19 mei. 2026
Toon rooster
event 6 mei 2026, 09:15-17:00, Utrecht
event 7 mei 2026, 09:15-17:00, Utrecht
event 19 mei 2026, 09:15-17:00, Utrecht
Beschrijving

Wil je meer leren over testanalyse, testspecificatietechnieken, usabilitytesten en reviews? Dan is deze advanced training echt iets voor jou! Deze driedaagse geaccrediteerde training bereidt je voor op het examen STQB Advanced level Test Analyst met certificaat en voldoet aan de vereisten zoals vastgesteld door ISTQB middels de 2019 syllabus.


De training duurt 3 dagen, waarin je alles leert over testanalyse, testspecificatietechnieken, usability testen en reviews. De nadruk ligt op het verdiepen van je kennis over gestructureerd testen en de toepassing ervan in de praktijk. Je oefent met uitgebreide cases. In aanvulling op de gecombineerde virtuele en klassikale training is zelfstudie een d…

Lees de volledige beschrijving

Veelgestelde vragen

Er zijn nog geen veelgestelde vragen over dit product. Als je een vraag hebt, neem dan contact op met onze klantenservice.

Nog niet gevonden wat je zocht? Bekijk deze onderwerpen: ISTQB, Software Testing, Testmanagement, Programmeren (algemeen) en OO (Object Oriented) Programmeren.

Wil je meer leren over testanalyse, testspecificatietechnieken, usabilitytesten en reviews? Dan is deze advanced training echt iets voor jou! Deze driedaagse geaccrediteerde training bereidt je voor op het examen STQB Advanced level Test Analyst met certificaat en voldoet aan de vereisten zoals vastgesteld door ISTQB middels de 2019 syllabus.


De training duurt 3 dagen, waarin je alles leert over testanalyse, testspecificatietechnieken, usability testen en reviews. De nadruk ligt op het verdiepen van je kennis over gestructureerd testen en de toepassing ervan in de praktijk. Je oefent met uitgebreide cases. In aanvulling op de gecombineerde virtuele en klassikale training is zelfstudie een deel van de training. Hiervoor staat de Improve Quality Services Academy tot je beschikking.

Student profile

De training is geschikt voor jou indien je reeds enige tijd betrokken bent in software testen en je verder wilt gaan verdiepen in testanalyse. Je bent werkzaam als testanalist, ontwikkelaar, integratiespecialist, testcoördinator, testmanager, testconsultant of tester die gaat voor het full Certified Tester Advanced Level (CTAL).

Characteristics

Studiemateriaal

Computrain gebruikt het meest actuele studiemateriaal, dat speciaal is ontwikkeld voor deze training. Tevens beschik je over een moderne online leeromgeving, e-Connect. Deze omgeving bevat alle informatie die je voor de training nodig hebt en aanvullende informatie. Daarnaast kun je makkelijk communiceren met de overige deelnemers.

Program guide

Testmanagement

  • Testproces
  • Exit-, entry- en acceptatiecriteria
  • Risk management en vertalen van testaanpak en testtechnieken

Reviews

  • Review principes, voor Requirements reviews en User stories reviews
  • Het toepassen van checklists en regels

Overzicht testtools

  • Soorten van testtools
  • Keyword Driven (test) automatisering

Testspecificatietechnieken

  • Equivalentie Partitionering
  • Grenswaardeanalyse
  • Beslissingstabellen
  • Pairwise Testing
  • Classification Tree Method
  • Use Cases
  • State Transition Testing
  • Exploratory testing, error guessing en checklist gebaseerd testen
  • Defect based testspecificatietechnieken
  • Selecteer de geschikte testspecificatietechnieken en bepaal een testaanpak

Non-functioneel testen

  • Overzicht ISO/IEC 25010 software kwaliteitsattributen
  • Functionaliteit, Interoperabiliteit, Usability and Portabiliteit
  • Technieken voor usability testen: Heuristic Evaluatie en SUMI

Na deze training kun je

  • Testactiviteiten uitvoeren geschikt voor de software development life cycle
  • Testactiviteiten op basis van de resultaten van een risicoanalyse prioriteren
  • Geschikte testspecificatietechnieken selecteren en toepassen
  • Vaststellen welke geschikte vormen van functionele testen kunnen worden ingezet
  • Omgaan met usability en andere niet-functionele tests binnen een project
  • Effectief deelnemen in formele en informele reviews
  • Tools gebruiken om een efficiënt testproces te ondersteunen

Graduation

Na afronding van de training ontvang je het officiële certificaat ‘ISTQB® Advanced - Test Analyst’ van Computrain. Deze training bereidt je uitstekend voor op het officiële examen ISTQB® Advanced - Test Analyst Certificate. Na het volgen van de training wordt dit examen (1 uur) met 40 multiplechoicevragen afgenomen. Bij een score van 26 of meer slaag je voor het ISTQB® Advanced - Test Analyst Certificate.

Admission

Het Foundation Certificate alsmede 18 maanden praktijkervaring zijn voorwaarden om deel te kunnen nemen aan het examen Advanced Certificate.

Blijf op de hoogte van nieuwe ervaringen
Er zijn nog geen ervaringen.
Deel je ervaring
Heb je ervaring met deze cursus? Deel je ervaring en help anderen kiezen. Als dank voor de moeite doneert Springest € 1,- aan Stichting Edukans.

Er zijn nog geen veelgestelde vragen over dit product. Als je een vraag hebt, neem dan contact op met onze klantenservice.

Download gratis en vrijblijvend de informatiebrochure

(optioneel)
(optioneel)
(optioneel)
(optioneel)
(optioneel)
(optioneel)
(optioneel)

Heb je nog vragen?

(optioneel)