Mededelingsplichten, onderzoeksplichten en het schadebegrip bij overnameovereenkomsten
Startdata en plaatsen
placeNovotel Amsterdam Schiphol Airport te Hoofddorp 3 dec. 2025Toon rooster event 3 december 2025, 13:00-17:15, Novotel Amsterdam Schiphol Airport te Hoofddorp, Mededelingsplichten, onderzoeksplichten en het schadebegrip bij overnameovereenkomsten |
Beschrijving
PO/PE-PUNTEN
4 NOvA PO-punten
4 KNB PE-punten kunnen indien gewenst voor u aangevraagd worden, vermeld dit svp in het vakje opmerkingen op het aanmeldformulier.
Annulering
U kunt uw inschrijving tot drie weken voor de cursusdatum telefonisch of per mail annuleren.
Het IvJO brengt hiervoor € 50,- administratiekosten in rekening. Indien er al betaald is zal het cursusgeld onder inhouding van deze administratiekosten worden teruggestort. Na deze datum is annuleren niet meer mogelijk. U mag uw plaats altijd door een vervang(st)er laten innemen.
INLEIDING
Het treffen van een regeling voor aansprakelijkheid bij schade, is bij het onderhandelen over contracten altijd een ingewikkelde kwestie. Pa…
Veelgestelde vragen
Er zijn nog geen veelgestelde vragen over dit product. Als je een vraag hebt, neem dan contact op met onze klantenservice.
PO/PE-PUNTEN
4 NOvA PO-punten
4 KNB PE-punten kunnen indien gewenst voor u aangevraagd
worden, vermeld dit svp in het vakje opmerkingen op het
aanmeldformulier.
Annulering
U kunt uw inschrijving tot drie weken voor de cursusdatum
telefonisch of per mail annuleren.
Het IvJO brengt hiervoor € 50,- administratiekosten in rekening.
Indien er al betaald is zal het cursusgeld onder inhouding van deze
administratiekosten worden teruggestort. Na deze datum is annuleren
niet meer mogelijk. U mag uw plaats altijd door een vervang(st)er
laten innemen.
INLEIDING
Het treffen van een regeling voor aansprakelijkheid bij schade, is bij het onderhandelen over contracten altijd een ingewikkelde kwestie. Partijen willen op dit punt vaak zo weinig mogelijk aan elkaar toegeven. De contractuele afspraken daarover worden dan keer op keer opnieuw aangepast, vaak voor de ene partij, om zo weinig mogelijk weg te geven en voor de andere om zoveel mogelijk binnen te halen. Vanwege de ingewikkeldheid die eigen is aan overnameovereenkomsten van aandelen, dienen partijen bij dit type overeenkomsten aan allerlei kwesties aandacht te besteden. Wat wordt nu precies overgedragen, zijn dat de aandelen of betreft dat (indirect) de onderneming, welke norm wordt geschonden en wanneer leidt dat tot een tekortkoming onder de gemaakte afspraken, leidt iedere normschending wel tot het ontstaan van schade en daarmee tot schadeplichtigheid van één van de partijen? Deze vragen spelen zowel in de precontractuele als in de contractuele fase. Reden om aan de verschillende facetten daarvan ruime aandacht te besteden. Recent heeft de Hoge Raad voor de praktijk belangrijke aanwijzingen gegeven voor zover het de mogelijkheid betreft om via nadeelscompensatie op grond van dwaling actie te ondernemen. Ook heeft de Hoge Raad recent nieuwe inzichten geboden omtrent dwaling en de kern van de gemaakte afspraken en in december 2020 een arrest gewezen over de verhouding tussen mededelingsplichten en conformiteit. Bezien wordt of en zo ja in hoeverre deze ontwikkelingen tot aanpassing van te maken afspraken nopen.
DOCENT(EN)Prof. mr. dr. T.H.M. (Edwin) van Wechem
- Edwin van Wechem is zelfstandig juridisch adviseur te Amsterdam en hoogleraar Corporate Legal counseling aan de Open Universiteit.
DOELGROEP EN NIVEAU
De doelgroep is advocaten en andere academisch opgeleide juristen.
Niveau is verdieping.
PROGRAMMA12.30 - 13.00Ontvangst met een broodje13.00 - 15.00Blok 115.00 - 15.15Pauze15.15 - 17.15Blok 217.15AfsluitingSYLLABUS
Eén week voorafgaand aan de cursus ontvangt u van ons de digitale syllabus. Een print van de powerpointpresentatie ligt op de locatie voor u klaar.
REVIEWS
Docent werd door eerder cursisten beoordeeld met een 9,5!
Blijf op de hoogte van nieuwe ervaringen
Deel je ervaring
Heb je ervaring met deze cursus? Deel je ervaring en help anderen kiezen. Als dank voor de moeite doneert Springest € 1,- aan Stichting Edukans.Er zijn nog geen veelgestelde vragen over dit product. Als je een vraag hebt, neem dan contact op met onze klantenservice.