Leergang Inkopen van werken

Tijdsduur
Locatie
Op locatie
Startdatum en plaats

Leergang Inkopen van werken

Nevi, de opleider voor inkoop en supply management
Logo van Nevi, de opleider voor inkoop en supply management
Opleiderscore: starstarstarstar_halfstar_border 7,4 Nevi, de opleider voor inkoop en supply management heeft een gemiddelde beoordeling van 7,4 (uit 23 ervaringen)

Tip: meer info over het programma, prijs, en inschrijven? Download de brochure!

Startdata en plaatsen
placeZEIST
11 mrt. 2026 tot 8 apr. 2026
Toon rooster
event 11 maart 2026, 09:00-17:00, ZEIST, Leergang Inkopen van werken
event 25 maart 2026, 09:00-17:00, ZEIST, Leergang Inkopen van werken
event 8 april 2026, 09:00-17:00, ZEIST, Leergang Inkopen van werken
Beschrijving
Ben je als inkoper verantwoordelijk voor het inkopen van werken? Dan moet je weten waarom dat anders is dan het inkopen van diensten en leveringen. In deze driedaagse leergang krijg je inzicht in deze verschillen en leer je welke keuzes je moet maken, hoe het aanbestedingsproces werkt, en welke regels, richtlijnen en contractvormen van toepassing zijn. Bovendien krijg je praktische tools om zelf aan de slag te kunnen.Het inkopen van werken verschilt wezenlijk van dat van diensten en leveringen. Eén van de grootste verschillen is dat je bij werken vaak ook het maak- en ontwerpproces inkoopt. De transactie krijgt daarmee een heel ander karakter en als inkoper moet je samenwerken met profession…

Lees de volledige beschrijving

Veelgestelde vragen

Er zijn nog geen veelgestelde vragen over dit product. Als je een vraag hebt, neem dan contact op met onze klantenservice.

Nog niet gevonden wat je zocht? Bekijk deze onderwerpen: Inkoop (basis), Inkoopmanagement, Voorraadbeheer, Contractmanagement en Leveranciersmanagement.

Ben je als inkoper verantwoordelijk voor het inkopen van werken? Dan moet je weten waarom dat anders is dan het inkopen van diensten en leveringen. In deze driedaagse leergang krijg je inzicht in deze verschillen en leer je welke keuzes je moet maken, hoe het aanbestedingsproces werkt, en welke regels, richtlijnen en contractvormen van toepassing zijn. Bovendien krijg je praktische tools om zelf aan de slag te kunnen.Het inkopen van werken verschilt wezenlijk van dat van diensten en leveringen. Eén van de grootste verschillen is dat je bij werken vaak ook het maak- en ontwerpproces inkoopt. De transactie krijgt daarmee een heel ander karakter en als inkoper moet je samenwerken met professionals van diverse andere disciplines, ieder met hun eigen rol en jargon. Kenmerkend voor het inkopen van werken zijn de vroegtijdige aandacht die je als inkoper moet geven aan de eindgebruikers, de verdeling van risico's en de (vaak complexe) omgeving waarin het werk moet worden gerealiseerd.

Via deze leergang leer je het bijzondere karakter kennen van het inkopen van werken in de openbare ruimte en de bouw- en infrasector. Je maakt kennis met de wijze waarop dit wordt georganiseerd, gespecificeerd, gecontracteerd en gerealiseerd. Of het nu gaat om nieuw werk (nieuwbouw of aanleg) of het beheer en onderhoud daarvan. Je leert welke keuzes je als inkoper moet maken, hoe het aanbestedingsproces werkt en welke (juridische en administratieve) regels, kaders en contractvormen daarbij van toepassing zijn.Het inkopen van een rotonde, parkeergarage, het groen in een gemeente of een verbouwing van een school, zogenaamde werken, verschilt wezenlijk van dat van diensten en leveringen. Groot verschil is dat je bij werken ook het maakproces inkoopt en vaak ook het ontwerpproces. Gevolg is dat de transactie een heel ander karakter krijgt en je als inkoper moet samenwerken met professionals van diverse andere disciplines, met hun eigen rol en jargon. Ook typisch zijn de vroegtijdige aandacht die je als inkoper moet geven aan de eindgebruikers, de verdeling van risico’s en de (vaak complexe) omgeving waarin het werk moet worden gerealiseerd. De leergang is bij uitstek geschikt voor professionals die al ervaring hebben met diensten en leveringen en die hun werkveld willen verbreden naar werken. Bijvoorbeeld als inkoper bij een gemeente, provincie, waterschap of Rijksoverheid. Voor een goede aansluiting bij de lesstof en het niveau van deze leergang is het belangrijk dat je beschikt over solide basiskennis van aanbesteden en dat je al (ruime) werkervaring hebt met inkopen. Het is een pré als je beschikt over Nevi 1 of Nevi 2.

Na deze training heb je:

  • Inzicht in wat inkopen van werken anders maakt dan het inkopen van diensten en leveringen
  • Geleerd welke regels, kaders, werkwijzen en contracten daarbij gelden
  • Handvatten om zelf aan de slag te gaan met het inkopen van werken
3 dagen

Erkende vakopleidingen, praktijkgerichte trainingen en netwerkevents voor de inkoper, aanbesteder en contractmanager in de publieke en private sector.

Blijf op de hoogte van nieuwe ervaringen
Er zijn nog geen ervaringen.
Deel je ervaring
Heb je ervaring met deze cursus? Deel je ervaring en help anderen kiezen. Als dank voor de moeite doneert Springest € 1,- aan Stichting Edukans.

Er zijn nog geen veelgestelde vragen over dit product. Als je een vraag hebt, neem dan contact op met onze klantenservice.

Download gratis en vrijblijvend de informatiebrochure

(optioneel)
(optioneel)
(optioneel)
(optioneel)
(optioneel)
(optioneel)
(optioneel)

Heb je nog vragen?

(optioneel)